Історія України 11 клас

Вивчаємо тему "Формування багатопартійної системи".

Завдання
Документ
В. Литвин. Політична арена України (уривок із книги)
...Фактично в Україні склалася мультипартійна система з наголосом на вкрай поляризовану, іншими словами – справжня багато­партійність доведена до абсурду: в наявності чимало партій різної політичної орієнтації, в тому числі й антисистемних. Попри всю показову активність, спроби виступати від імені народу й видавати свої інтереси за загальнонаціональні, абсолютна більшість з них приблизно однакова за впливом у його незначному вимірі...
Майже всі вони й досі не в змозі визначити свою соціальну базу, свій електорат. Орієнтація значної частини партій на середні верстви не враховує теперішньої структури суспільства й придатна хіба що на перспективу... Наше соціально не диференційоване суспільство для партійної розбудови ще не готове...
Запитання до документа
1. Як автор характеризує багатопартійну систему, що склалася в Україні на початку 90-х років? Чи можна, на Ваш погляд, застосувати цю характеристику до сучасного періоду багатопартійності в Україні?
2. Що автор має на увазі, говорячи про антисистемні парти? Як Ви розумієте поняття «антисистемна партія»?

Запитання і завдання (кожна правильна відповідь оцінюється в 1 бал)
1. Які факти свідчать про втрату Комуністичною партією політичної монополії в кінці 80-х - на початку 90-х років?
2. У чому проявилася криза в Комуністичній парти України?
3. Якими були шляхи формування нових партій в Україні в кінці 80-х - на початку 90-х років?
4. Коли утворилася «Демократична платформа» в КПУ? З яких позицій виступали її прихильники?
5. В чому полягає значення появи нових партій для політичного розвитку України?
6. Визначте хронологічну послідовність подій:
- створення УРП і УХДП;
- відміна шостої статті Конституції УРСР;
- створення ПДВУ;
- створення СПУ.
За виконання цих завдань ви отримаєте 6 балів.
Бажаю успіхів!
Ці питання складніші, але ж ви можете отримати за них 9 балів.
7.  Які нові політичні партії утворилися в Україні на рубежі 80-90-х років? Дайте їм характеристику, проаналізуйте їх програми.
8. Назвіть причини розпаду Компартії України.
9. Виділіть передумови виникнення багатопартійності в Україні в кінці 80-х - на початку 90-х років.
       За ці питання ви зможите отримати аж 12 балів!
10. Як Ви вважаєте, чи існувала можливість реформування Компартії України в умовах «перебудови»? Якими могли бути шляхи цього реформування?
11. Який з шляхів досягнення суверенітету України, що пропонували українські партії, був найбільш, перспективним? Обґрунтуйте свою точку зору.
12. Як Ви вважаєте, чи можна було досягти незалежності України під проводом незалежної від КПРС Комуністичної партії України?

Допоможе виконати ці завдання електронний підручник  
параграф 24  "Початок формування багатопартійності в Україні


Шановні учні, перед вами тест який розроблено відповідно до Програми ЗНО з історії України у 2018 р. Ярославом Ярошенко
Тест 

Розпад Радянського Союзу та відродження незалежності України (1985-1991 рр.)

 перевірить чи вмієте Ви:
Характеризувати зміст та основні напрями політики «перебудови», розгортання соціального і національного рухів, падіння авторитету КПУ, процес формування багатопартійності, зміст Декларації про державний суверенітет України та Акта проголошення незалежності України, особливості соціально-економічної становища УРСР.
Визначати причини та наслідки поглиблення економічної кризи, погіршення життєвого рівня населення; зв’язок між масовим національно-демократичним і дисидентським рухами, як різними формами українського визвольного руху.
Пояснювати причини розпаду і його наслідки для державотворення в Україні.
Чи обізнані ви з наступними фактами: Початок «перебудови». Загострення соціально-економічної кризи. Рівень життя населення. Чорнобильська катастрофа. Зростання соціальної та національної активності українського суспільства наприкінці 1980-х рр. Загальноукраїнський страйк шахтарів. Політичні реформи. Формування багатопартійності, створення Народного руху України за перебудову, перші альтеративні вибори до Верховної Ради УРСР. Створення Автономної Республіки Крим (12 лютого 1991 р.). Декларація про державний суверенітет України. Акт проголошення незалежності України. Проведення Всеукраїнського референдуму та виборів Президента України.
Чи знаєте ви значення таких понять та термінів: «перебудова», «гласність», «плюралізм», «багатопартійність», «суверенітет», «інфляція», «ринкові відносини», «референдум».

"Революція  на граніті"

Студентська «Революція на граніті» 1990 року стала тим першим Майданом, який виборов незалежність України. Після акції студентів було зрозуміло, що в суспільстві є сила, здатна протиставити себе офіційному політикуму. Сила яка відверто вимагала незалежності України: сьогодні і негайно!

Громадська думка повністю була на боці студентів. Акцію підтримали навіть представники інших республік СРСР, так в голодуванні брали участь студенти з Іркутська та Омська. Над наметовим містечком, окрім жовто-блакитного та червоно-чорного прапорів, майорів і прапор незалежної Грузії (над наметом В. Кіпіані). Про свою підтримку голодуючих заявляли видатні вчені, науковці, письменники та діячі культури.
9 жовтня 1990 р. відомий український радянський письменник, лауреат багатьох урядових нагород О.Гончар написав лист-заяву до парткому Київської організації Спілки письменників України, де оголосив про свій вихід з КПРС. В своїй заяві О.Гончар зазначав: “Вчора я відвідав табір, де голодують студенти. В цих змучених, виснажених, але до краю стійких, здатних на самопожертву юнаках я впізнав нашу молодість. Я почув від них: ми виховувалися на ваших творах. Ми, власне, є студбатом іншого, нового часу. Нас привело сюди вболівання за долю свого народу — ось наші вимоги… Вимоги голодуючих студентів я вважаю цілком справедливими.
  1. Відставка Голови Ради Міністрів В. Масола.
  2. Перевибори Верховної Ради України навесні 1991 р.
  3. Націоналізація майна КПРС та ВЛКСМ на території України.
  4. Відмова від підписання союзного договору.
  5. Прийняття рішення про службу юнаків у війську тільки в межах України.
15 жовтня Конгрес США заслухав інформацію про події в Києві. У своєму виступі конгресмен Крістофер Кокс заявив: “Це голодування є ознакою того, що дні монолітного комуністичного режиму злічено… Ці сміливі студенти не повернуть назад”. На підтримку акції українських студентів виступили й інші конгресмени, сенатори та відомі політики США, Великобританії, Австралії, ФРН, Канади, Франції та інших країн. Значну підтримку голодуючим надавала українська діаспора, яка вела, по суті, пропагандистську кампанію на загальносвітовому рівні.
 Акція переросла в загальноукраїнську майже відразу. Відбувалися збори трудових колективів, проходили студентські та учнівські віча, приймалися заяви та резолюції і все на підтримку голодуючих студентів. Розпочали ланцюгове голодування солідарності викладачі львівських вузів, шахтарі Червонограда оголосили передстрайковий стан і готовність вдатися до нього у випадку незадоволення вимог студентів. Майже по всій республіці проходили студентські страйки та мітинги. Ситуація реально виходила із-під контролю влади.



"Майдан від першої особи"




Вітаю з початком нового 2018 - 2019  навчального року! Бажаю учням 11 класу успіхів у навчанні!

Цей електронний підручник допоможе більш досконаліше засвоїти курс Історії України в 11 класі.

Скачати можно на сайті ПОРТФЕЛЬ

Практичні роботи

№1 "Внесок українського народу у перемогу над нацизмом"



З нагоди відзначення "100-річчя подій Української революції 1917 - 1921 років”відзначення 100-річчя подій Української революції 1917 - 1921 років”



Увага! Презентація "Розвиток культури України у період десталінізації" допоможе підготуватися до тематичного оцінювання з теми. Бажаю успіхів у роботі.






Немає коментарів:

Дописати коментар